Výroba a prodej modelů

Měsíční archív: Říjen 2013

0

Model lokomotivy 475

Lokomotiva 475 byla univerzální parní lokomotivou, která byla vyráběna ve škodových závodech v Plzni, a to v rozmezí let 1947 až 1950. Lokomotiva má velice krásný, elegantní a nápaditý vzhled, díky kterému se jí přezdívá Šlechtična. Pro co byla vlastně tato lokomotiva primárně stavěna?

Jednalo se především o vozbu osobních vlaků a dálkových rychlíků, avšak také například pro dopravu nákladních rychlých vlaků. Při výrobě tohoto typu lokomotivy byly použity opravdu velice moderních technologie a další moderní konstrukční prvky.

Ty se tenkrát používaly pouze v zahraničních zemích. Mezi tyto moderní konstrukční prvky patřily například varník a spalovací komora. Některé lokomotivy pak měly k dispozici dokonce také valivá ložiska. Celkově bylo tenkrát v provozu u Československých státních drah sto čtyřicet sedm lokomotiv. Tyto lokomotivy pak působily opravdu na celém území České a Slovenské republiky. V roce 1963 pak došlo ke zrušení prvních dvou strojů lokomotiv tohoto modelu.

V sedmdesátých letech se začaly dodávat stále nové a nové typy lokomotiv a tak začal model 475 postupně upadat. Nové lokomotivy však měly poměrně vysokou poruchovost elektrických motorů a tak byla smlouva s výrobnou modelu 475 obnovena. V provozu vydržely lokomotivy 475 až do roku 1980. Tento model lokomotivy můžete samozřejmě zakoupit jako model, a to jak klasický, tak také jako papírový, který si můžete sami poskládat.

Za klasický model dáte v dnešní době zhruba jedenáct a půl tisíce korun.

0

Železniční muzeum

Pokud jste nadšencem do starých historických vagónů a lokomotiv, tak určitě víte, že se v České republice vyskytuje poměrně veliké množství muzeí, které vystavují tyto krásné historické kousky. Jedním z takových muzeí je pak například museum v Rosicích nad Labem.

Jedná se o muzeum, do kterého je v běžné otevírací době vstup zadarmo, přičemž však můžete dobrovolně přispět určitý finanční obnos. Pokud navštívíte museum mimo tyto otevírací dny, tak zaplatíte deset korun na jednu osobu. Minimální cena vstupného se však pro skupinu musí vyšplhat na sto korun.

V museu však pracují obyčejní lidé, kteří mají toto pouze jako koníček a mimo jiné chodí také do zaměstnání. Musíte tedy počítat s tím, že ne vždy bude v muzeu někdo k dispozici. Pokud byste třeba chtěli přiložit ruku k dílu při opravě starých lokomotiv nebo muzea samotného, či pouze přispět nějakým finančním obnosem, tak se samozřejmě ozvěte. Na zahradě muzea naleznete také velikou modelovou LBG železnici, která je v provozu například na nějakých akcích.

Jedná se především o veliké lákadlo pro rodiny s dětmi. V muzeu probíhají také čas od času různé tématické výstavy, jaké například minivýstava fotografií Starého nádraží v Pardubicích nebo výstava trolejbusů Tatra T86, opět v Pardubicích. Pokud se chcete dozvědět ještě něco více o tomto muzeu, tak se můžete podívat na oficiální stránky, které naleznete na internetové adrese pshzd.cz. Naleznete zde nějaké informace z historie, informace o chystaných výstavách a spoustu dalšího.

0

Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka existuje již od roku 1999, přičemž hlavní činností tohoto muzea je údržba a provoz kolejových a historických vozidel, které po dlouhých letech, kdy brázdili železnice, dělají v současné době radost zejména nadšencům tohoto žánru.

Celý areál je umístěný v opravdu krásné krajině u železniční stanice, přičemž v okolí najdete opravdu krásnou přírodu lesů křivoklátských, kopce a další přírodní úkazy.

Naleznete zde opravdu veliké množství drahocenných kouský, a to od parních lokomotiv v různých kategoriích a různě staré, po motorové historické lokomotivy, ukázky technických zařízení, motorové vozy a spoustu dalšího. Poměrně často zde probíhají také velice zajímavé akce, na kterých se můžete na tyto stroje podívat nejenom v klidovém stavu, ale také při jízdě na železnice.

Jedná se samozřejmě v prvé řadě pro akce zaměřené pro rodiny s dětmi, ale také pro všechny další nadšence. Pro každou zaplacenou prohlídku muzea je zde k dispozici průvodce, který vám je schopen zodpovědět všechny vaše dotazy. Prohlídka trvá zhruba šedesát až devadesát minut, přičemž na pokladně si můžete zapůjčit také průvodce v češtině, němčině nebo angličtině. Muzeum organizuje také prohlídkové akce například pro skupiny a školy, pro firmy a pro další uskupení.

Pokud jde o vstupné do tohoto muzea, tak zde zaplatíte za základní vstupenku osmdesát korun, přičemž slevu zde mají důchodci, děti a držitelé průkazu ZTP.

0

Železniční muzeum Jaroměř

Železničních muzeí je v České republice poměrně veliké množství, přičemž jedním z velice oblíbených a navštěvovaných je železniční muzeum v Jaroměři. Sdružení tohoto muzea je vlastně nezisková organizace, o jejíž založení se postarala pouze parta nadšených lidí, kterým není lhostejná památky a historie České republiky.

Hlavní cíl této organizace je provoz, obnova a záchrana starých železničních vozidel a také vybudování a řádný provoz muzejní budovy v Jaroměři. Většina činností, které toto muzeum provozuje, pak stojí zejména na dobrovolnících a nadšených lidech, kteří si dokáží poradit s celou řadou různých řemesel, jako například truhlařina, zedničina, zámečnictví, strojvůdci, topiči a tak podobě.

Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto sdružení, tak bychom museli zhruba do roku 1987. V současné době probíhají v muzeu rozsáhlé opravy starých lokomotiv.

Pokud byste se chtěli do muzea podívat, tak to bohužel není v současné době možné, neboť muzeum je od října do dubna zavřeno. V měsících květen, červen a září je muzeum otevřeno o svátcích a každou sobotu a neděli, a to od devíti do šestnácti hodin. V červenci a srpnu je muzeum otevřeno od úterý do neděle opět od devíti do šestnácti hodin.

Minimální vstupné do muzea je dvě stě korun, takže se by se Vám mělo poskládat více lidí. Můžete si také zařídit rezervaci pro jistotu. Pokud jde o vstupné, tak za základní zaplatíte šedesát korun, přičemž zde mají samozřejmě slevy pro studenty, důchodce a děti. V muzeu můžete za mírný poplatek dvaceti korun také fotit a natáčet.

0

Železniční vagóny

Železniční vagóny je označení pro kolejová vozidla, jež jsou určená pro železnici a nejsou lokomotivami. Železničních vagónů je několik typů a druhu, přičemž se dělí podle několika základních kritérií. V prvé řadě jsou rozlišovány podle účelu.

Podle účelu tedy dělíme železniční vagon na osobní, lehátkové, restaurační, lůžkové, poštovní, služební, speciální a s kombinovanými funkcemi.

Osobní železniční vagony pak dělíme na velkoprostorové a oddílové.

Železniční vagóny z dnešní doby se ve většině případů vyznačují několik konstrukčními specifikami. Jedná se například o to, že mají částečně nosnou nebo samonosnou vozovou skříň, která je vyrobena ze slitiny hliníku nebo oceli. Samozřejmostí jsou pak mezivozové přechody, které jsou umístěny na konci vagonu. Dále se zde nacházejí dvě dvounápravové podvozky, které mají dvoustupňové vypružení a hydraulický tlumič kmitů.

Dále mají prýžové prvky, jejíž hlavní funkcí je tlumení vibrací a hluku. Dále má každý železniční vagon vlastní elektrickou síť, která má ještě elektrický zdroj napětí, který je napájen z hnacího vozidla. Výjimečně mají některé vagony také ještě alternátor. Podívejme se nyní například ještě na nákladní vozy. Tyto vozy jsou svojí konstrukcí samozřejmě přizpůsobeny k přepravě těžkých nákladů.

Tyto vagony jsou obvykle podvozkové anebo dvounápravové, přičemž podvozek je obvykle dvounápravový. Tyto vagony jsou stavěny pro nižší rychlost, přičemž jejich vypružení je obvykle jednostupňové.

0

Železniční vozy Ringhoffer

V prvé řadě si povíme něco o samotné společností Ringhoffer a jak/kdy vlastně vznikla. Jméno Ringhoffer má poměrně velikou historii, kdy se vlastně jedná o pražskou rodinu průmyslníků a podnikatelů.

Na začátku vyráběla společnost Ringhoffer cukrovarnické a pivovarské zařízení, přičemž později se společnost začala věnovat tramvajím a železničním vagonům. Závody této společnosti patřili k první a největším průmyslovým závodům v Rakousku – Uhersku.

Prvním z rodu byl František Ringhoffer, který pocházel z Mullendorfu. František se vyučil ve Vídni v roce 1769, přičemž potom odešel do Prahy na vandr. Na Starém Městě si založil dílnu, která vyráběl pivovarské kotle a později se dokonce stal samotným mistrem kotlářského cechu, později dokonce také radním a městským starším. Společnost se pak postupně rozvíjela, přičemž později se dala na výrobu tramvají a železničních vagonů.

V roce 1911 se společnost transformovala na akciovou společnost, přičemž během první světové války vyrobila přes dvacet tisíc vagonů. Společnost poté zakoupila kopřivnickou automobilku a poté začala skupovat další elektrotechnické společnosti a vagonky, jako například v České Lípě, Továrnu na vozy v Kolíně, Studénku, továrnu ve Vsetíně, Elektrotechnickou továrnu Sousedík a spoustu dalších. Tímt se vlastně stala společnost největší výrobnou vagónů na celém světě.

0

Prodej železničních modelů

Obchodů, které se zabývají prodejem železničních modelů, je poměrně veliké množství.

Pokud si chcete nějaké najít, tak si můžete zadat do nějakého internetového vyhledávače, jako jsou například seznam, google nebo yahoo, heslo jako třeba “prodej železničních modelů.”

Vyjede vám poměrně veliké množství odkazů na společnosti, které se prodejem takové typu produktu zabývají.

Jedním z takových obchodů je pak například internetový obchod, který naleznete na internetové adrese modely.biz. Tento modelářský eshop je provozovaný již od roku 2003, přičemž za tuto dobu si stihl vybudovat poměrně silnou pozici na tomto trhu a získat si širokou řadu spokojených zákazníků. Společnost disponuje samozřejmě také kamennou prodejnou, takže se na dané produkty můžete zajít podívat osobně. Prodejnu naleznete v Praze na ulici Makovského 1140.

Pokud se podíváte na oficiální internetové stránky, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů, které jsou zde samozřejmě rozděleny do množství přehledných kategorií. Modely jsou zde v první řadě rozděleny podle měřítek a dále samozřejmě podle typu a druhu. Pokud zde budete chtít nakupovat, tak se doporučuje v pro co nejpohodlnější nákup zaregistrovat. Dokončit nákup lze však samozřejmě také bez registrace.

Pokud se totiž rozhodnete pro opětvoný nákup, tak nebudete muset znovu vyplňovat všechny údaje a tak podobně. Také možnosti placení jsou zde poměrně široké. Můžete si vybrat například dobírku, kdy platíte při zboží až při převzetí, dále třeba převodem, platební kartou anebo hotově.

0

Papírové modely vlaků

Skládání papírových modelů není v dnešní době tak častým koníčkem, jako tomu bylo dříve v dobách, kde ještě nebyly tak časté mobilní technologie, počítače a tak podobně. Tomuto koníčku se tak věnují v drtivé většině případů spíše lidé, kteří se tomu věnovali v dětství a vydrželo jim to.

Nákup papírových modelů je možný samozřejmě jak v kamenných prodejnách, které se prodejem tohoto typu sortimentu zabývají, tak také samozřejmě v internetových obchodech, kde naleznete opravdu hodně typů a druhů tohoto produktu.

Veliký výběr naleznete například v internetové obchodě vystrihovanky.cz. Pokud se podíváte na internetové stránky tohoto obchodu, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů, které jsou zde rozděleny do několika tématických a přehledných kategorií. Jedná se například o kategorie jako Automobily, Motocykly, Letadla, Vrtulníky, Lodě, Vojenská technika, Architektura anebo třeba Železnice, kde naleznete například právě modely vlaků a tak podobně.

Naleznete zde papírové modely od několika známých výrobců, jako například Angraf, GPM, Quest, Zetka, Pro-Model, Answer a spousta dalších. Ceny těchto modelů se samozřejmě odvíjejí od složitosti a velikosti daného modelu. Stránky fungují, jak již bylo výše řečeno, jako eshop, takže si daný produkt můžete ihned objednat. V kategorii železnice naleznete tedy modely, jako například Cisternový vagon, Vagon pro přepravu sypkých materiál, Plošinový vagon, Servisní vůz, Elektrickou vlakovou soupravu, Železniční pruh a spoustu dalšího.

Cena těchto modelů se pohybuje od několika desítek korun, až po několik stovek korun.

0

Modely vlaků Praha

Společností, které se zabývají výrobou a prodejem modelů, je v České republice poměrně veliké množství. Výjimkou není samozřejmě ani Praha, ve které najdeme těchto společností asi nejvíce.

Jednou z takových společností je pak například společnosti s ručením omezeným Ben-Zerba.

Jedná se o společnost, která se na českém trhu vyskytuje již dlouhých devatenáct let, což samozřejmě svědčí o jisté kvalitě.

Za tuto dobu si stihla vybudovat opravdu silné postavení na trhu a získat si veliké množství spokojených zákazníků. U všech produktů naleznete ceny jak v českých korunách, tak také v dolarech a eurech. Jedná se o jednu z mála společností, která to takto má nastavené, takže vždy uvidíte cenu, kterou ve skutečnosti zaplatíte. Nemusíte se tedy bát žádných změn měnových kurzů a tak podobně. Společnost má v tomto ohledu největší sklad v celé České republice a ceny jsou také jedny z nejnižších.

Společnost má samozřejmě také kamenných obchod v Praze, takže se na vám vybrané zboží můžete zajet klidně podívat, aniž byste nakupovali přes internet zajíce v pytli. Společnost je také autorizovaným dealerem značek Trix, Marklin, Herpa, Fleischmann, Roco, Noch a mnoha dalších známých a kvalitních značek. Společnost má také velice kvalitní komunikační centrum, přičemž pokud náhodou nenajdete na stránkách vámi hledaný a požadovaný produkt, tak se klidně můžete obrátit na informační centrum, přičemž udělají všechno proto, aby dané zboží zajistili.

Služby společnosti můžete využívat i v případech, že nesídlíte v České republice. Zásilkové oddělení totiž zajišťuje odesílání do celého světa. Na všechno zboží, které v eshopu naleznete, je záruka dvacet čtyři měsíců. Máte zde také široké možnosti platby, přičemž můžete platit samozřejmě kartami MasterCard a Visa, bezhotovostní převody, prostřednictvím internetových peněženek a tak podobně.

0

Výroba modelů vlaku Brno

Výrobou modelů a dalších doplňků a příslušenství se zabývá po celé České republice poměrně veliké množství různých společností. Výjimkou není samozřejmě ani Brno, kde také najdeme pár takových společností. Jednou z nich je pak například společnost s názvem TTmodelář.

Pokud se podíváte na oficiální internetové stránky této společnosti, tak v horní polovině stránky naleznete hlavní menu, kde najdete několik hlavních rubrik. V prvé řadě se jedná o Novinky, kde naleznete spoustu nových informací ze světa modelářství.

Například tedy o pořádaných výstavách, o nových modelech vlaků a tak podobně. Dále zde naleznete zajímavou rubriku Kolejiště, kde jsou představovány především díla zákazníků, kteří se modelařením baví a mají chuť se se svými modely představit na veřejnosti, na výstavách k tomu určených a tak podobně. Dále zde naleznete rubriku Kontakt, kde najdete všechny kontaktní informace na tuto společnost.

Společnost tedy sídlí v brněnském Bystrci, konkrétně na ulici Vejrostova 5. Na hlavní stránce poté naleznete po levé straně  seznam všech produktů, které jsou zde samozřejmě roztříděny do několika přehledných a tématických kategorií. Jedná se například o parní lokomotivy, motorové lokomotivy, elektrické lokomotivy, nákladní vozy, osobní vozy. Dále třeba základní sady a modely start, dopravní prostředky, kolejivo, doplňky, obtisky a spoustu dalších zajímavých věcí.

Stránky fungují samozřejmě také jako eshop, takže pokud se Vám nějaký produkt zalíbí, tak si jej můžete ihned objednat. Samozřejmě pokud jste z Brna, tak se můžete jet podívat přímo do kamenné prodejny a zboží zakoupit na místě.