Výroba a prodej modelů

Měsíční archív: Listopad 2013

0

Železniční modelářství

Železniční modelářství je internetovým obchodem, který naleznete na internetové adrese zeleznicni-modelarstvi.cz. Jedná se vlastně o specializovaný eshop, který se zabývá prodejem modelů a dalšího příslušenství a doplňků.

Kamenná prodejna tohoto obchodu se nachází v městečku Letovice, které nalezneme zhruba padesát kilometrů severně od Brna.

Samotný obchod pak naleznete na ulici Česká 3. Otevírací doba obchodu je celý pracovní týden, přičemž se můžete domluvit telefonicky i na sobotu.

Otevírací doba je od desíti do sedmnácti hodin. V kamenném obchodě si můžete převzít zboží, které jste si objednali po internetu anebo také provést objednávku. Internetový obchod má také svůj kreditní věrnostní program, přičemž nákupem jakéhokoliv zboží získáte určitý počet kreditů, které pak můžete samozřejmě u dalších nákupů využít. Jeden kredit pak odpovídá jedné koruně. Registrací si pak můžete zřídit svou internetovou peněženku u tohoto obchodu, z čehož pak plynou další výhody.

V současné době je také na stránkách akce, kdy pokud je v internetovém obchodu zboží skladem, tak dostanete na nákup tohoto zboží slevu sedm procent. Pokud navíc učiníte objednávku v tomto internetovém obchodě, jejíž hodnota bude vyšší než dva tisíce korun, tak budete mít poštovné zdarma. Zaplatíte pouze balné, které činí čtyřicet korun.

Pokud se podíváte na oficiální stránky tohoto obchodu, tak po levé straně se nachází seznam všech dostupných produktů, které jsou samozřejmě rozděleny do mnoha přehledných kategorií dle typu a druhu produktu. Jedná se o kategorie, jako například Lokomotivy, Kolejiště, Valkové soupravy, Start sety, malosériové modely, stavby, krajina, příroda, vagony, kolejový systém, náhradní díly, příslušenství a tak podobně.

V tomto obchodě naleznete také například literaturu, která se zaobírá modelingem, vlakovými soupravami, jejich historií a tak podobně.

0

Prodej potřeb pro železniční modelářství

Pokud se věnujete železničnímu modelářství, tak si určitě potřebujete čas od času dokoupit nějaké potřeby.

Potřeby můžete zakoupit ve specializovaných obchodech, které se prodejem takových produktů zabývají, a to jak kamenných, tak také samozřejmě internetových, kterých je víc.

Pokud se tedy ve vašem místě bydliště nenachází nějaký specializovaný obchod, tak určitě využijte služeb obchodů internetových. Jeden z velice oblíbených internetových obchodů, který se zabývá prodejem produktů této tématiky, naleznete například na internetové adrese zeleznicni-modelarstvi.cz. A jaké potřeby zde tedy můžete kupovat? Jedná se například o malířský set.

Jedná se vlastně o nový kit, který obsahuje tři matné tekutiny (písková měděnka, béžová a černá) a dále suchý prášek, který v sobě obsahuje pigmenty ve třech různých barvách, tedy v rezavě hnědé, tmavě hnědé a černé. K tomuto malířskému setu pak navíc dostanete také podrobné pokyny k použití a tři štětce. Tento malířský set pořídíte za cenu zhruba kolem čtyř set korun.

Dalším velice oblíbeným příslušenstvím k modelování je Modelářský mikrováleček, jehož hlavní funkcí je nátěr maličkých plošek bez zanechání šmouh. Celkově naleznete v sadě několik věcí. Jedná se o jeden štěteček, dva molitanové náhradní válečky a dvě integrované vaničky na barvu. Celková šířka válečku je dvě celé čtyři centimetru. Tento celý set vás pak vyjde zhruba na něco kolem tří set sedmdesáti korun.

0

Železniční modely

Prodejem železničních modelů se zabývá poměrně veliké množství společností po celé České republice. Většina z nich mají také své kamenné pobočky, takže se můžete jít podívat na vybrané modely na přímo, pokud nechcete kupovat přímo z internetu nějakého zajíce v pytli.

Velice oblíbeným internetových obchodem je pak například eshop, který naleznete na internetové adrese zeleznicni-modelarstvi.cz. I tento internetový obchod má svojí kamennou pobočku, kterou naleznete v Letovicích v ulici Česká 3. Je zde otevřeno od pondělí do pátku, od desíti do sedmnácti hodin.

V sobotu je obchod otevřený po telefonické domluvě. Pokud se tedy podíváte na internetové stránky tohoto obchodu, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů, které jsou zde samozřejmě roztříděny do mnoha přehledných kategorií, dle typu a druhu daného produktu. Jedná se o kategorie, jako například Lokomotivy se zvukem, Lokomotivy, Start sety, Vagony, Náhradní díly, Kolejový systém, Vlakové soupravy a tak podobně.

Naleznete zde také literaturu, která se zabývá železničními modely a celkově modelářství, historií vlaků a tak podobně. Tento internetový obchod poskytuje také pár nadstandardních služeb. Jedná se například o, že pokud zde náhodou nenaleznete vámi požadovaný produkt, tak můžete kontaktovat vedení společnosti, přičemž se pokusí vámi požadovaný produkt sehnat. Pokud se vám také například nějaký model nějak rozbije nebo porouchá, tak zde praktikují také opravy modelů.

Další službou je zde také výkup a komisní prodej. Pokud vás již modely nebaví nebo třeba přecházíte na větší měřítko modelů, tak zde určitě naleznete to nejlepší společné řešení.

0

Model lokomotivy ČSD 555

Lokomotivy s označením 555 jsou lokomotivy, které nejsou vyrobeny v České republice a 555 je pouze označení Československých státních drah. Ve skutečnosti se jedná o normálněrozchodné parní lokomotivy řady 52, které byly konstruovány pro německé dráhy, přičemž jejich primární úkolem bylo válečné a vojenské nasazení.

V základu bychom je mohli srovnat s lokomotivami s označením 50, avšak tato nová řada byla o hodně lehčí a v mnoha ohledech velice zjednodušená.

Byla zde velkým způsobem snížena potřeba barevných kovů. Vyrábění tohoto typu lokomotivy se datuje od roku 1942 až do roku 1945. Na výrobu bylo vyčleněno celkově třináct velikých továren, které se nacházely na územích, které byly tenkrát okupovány německými vojsky. Celkově bylo vyrobeno něco kolem šesti tisíc dvou set kusů tohoto typu lokomotivy.

Celkově měla tato lokomotiva výkon o jednom tisíci šesti stech dvaceti koních, přičemž dokázala utáhnout vlak o celkové hmotnosti šest set třicet pět tun, kdy dokázala jet rychlostí až osmdesáti kilometrů za hodinu, což je určitě úctyhodné číslo. V Československé republice se objevily tyto lokomotivy poprvé v roce 1943. Jakmile skončila válka, tak se v České a Slovenské republice nacházelo celkově sto osmdesát pět lokomotiv této řady. Tehdy je označily Československé státní dráhy číslem 555.