Výroba a prodej modelů

Železniční muzeum Jaroměř

Železničních muzeí je v České republice poměrně veliké množství, přičemž jedním z velice oblíbených a navštěvovaných je železniční muzeum v Jaroměři. Sdružení tohoto muzea je vlastně nezisková organizace, o jejíž založení se postarala pouze parta nadšených lidí, kterým není lhostejná památky a historie České republiky.

Hlavní cíl této organizace je provoz, obnova a záchrana starých železničních vozidel a také vybudování a řádný provoz muzejní budovy v Jaroměři. Většina činností, které toto muzeum provozuje, pak stojí zejména na dobrovolnících a nadšených lidech, kteří si dokáží poradit s celou řadou různých řemesel, jako například truhlařina, zedničina, zámečnictví, strojvůdci, topiči a tak podobě.

Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto sdružení, tak bychom museli zhruba do roku 1987. V současné době probíhají v muzeu rozsáhlé opravy starých lokomotiv.

Pokud byste se chtěli do muzea podívat, tak to bohužel není v současné době možné, neboť muzeum je od října do dubna zavřeno. V měsících květen, červen a září je muzeum otevřeno o svátcích a každou sobotu a neděli, a to od devíti do šestnácti hodin. V červenci a srpnu je muzeum otevřeno od úterý do neděle opět od devíti do šestnácti hodin.

Minimální vstupné do muzea je dvě stě korun, takže se by se Vám mělo poskládat více lidí. Můžete si také zařídit rezervaci pro jistotu. Pokud jde o vstupné, tak za základní zaplatíte šedesát korun, přičemž zde mají samozřejmě slevy pro studenty, důchodce a děti. V muzeu můžete za mírný poplatek dvaceti korun také fotit a natáčet.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Železniční muzea a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.